Ogólnopolska manifestacja – „Polacy przeciw imigrantom”

W Warszawie odbędzie się dziś Ogólnopolska manifestacja „Polacy przeciw imigrantom”. To kolejna tego typu inicjatywa zorganizowana przez środowiska narodowe. 

O godz. 12.30 uczestnicy wyruszą z Placu Defilad i przejdą ulicami Marszałkowską i Królewską na Plac Piłsudskiego.

Środowiska narodowe chcą wyrazić sprzeciw wobec przyjmowaniu imigrantów.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego zwraca uwagę, że większość z nich chce trafić do Europy żeby poprawić swoje warunki bytowe.

Taki fałsz, który nam się serwuje w tym temacie polega przede wszystkim na tym, że mówi się, iż my jesteśmy zobowiązani wszystkich tych ludzi przyjąć do Europy – to jest tragiczna i fatalna polityka Angeli Merkel. Mamy do czynienia z taką sytuacją, że mówi nam się, że jesteśmy zobowiązani przyjąć tych wszystkich ludzi. Trzeba sobie bardzo jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasze chrześcijańskie miłosierdzie i miłość chrześcijańska zakłada stopniowanie, a więc musimy przede wszystkim zadbać o naszą wspólnotę rodzinną i narodową, a dopiero w drugiej kolejności możemy pomagać innym – wskazuje poseł Robert Winnicki.

W ciągu dwóch lat w całej Unii Europejskiej relokacją ma zostać objętych 160 tysięcy imigrantów. Rząd PO-PSL zgodził się, by w ramach relokacji do Polski trafiło 7 tys. osób.

Pojawiały się też informacje, że kwota ta może urosnąć nawet do 12 tys., ponieważ pozwalają na to przyjęte wcześniej mechanizmy. Z kolei premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie widzi możliwości, by do Polski przyjąć imigrantów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl