fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Chrześcijański styl życia to łagodność, odwaga, pokora i braterstwo

Chrześcijański styl życia to łagodność, odwaga, pokora i braterstwo – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież nawiązał dziś do wspomnienia świętego Szczepana – pierwszego męczennika.

W radosnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia to wspomnienie pierwszego chrześcijanina zabitego z powodu wiary może zdawać się nie na miejscu. Jednak właśnie w perspektywie wiary dzisiejsza uroczystość jest zgodna z prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia – zwracał uwagę Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański.

– W męczeństwie Szczepana przemoc jest bowiem pokonana przez miłość, śmierć przez życie; w godzinie najwyższego świadectwa podziwia niebo otwarte i udziela prześladowcom przebaczenia – podkreślił Papież.

Święty Szczepan – młody sługa Ewangelii, pełen Ducha Świętego, potrafił mówić o Jezusie słowami, a przede wszystkim swoim życiem.

Uczy on nas głoszenia Chrystusa poprzez gesty braterstwa i ewangelicznej miłości – akcentował Ojciec Święty.

To świadectwo jest źródłem inspiracji dla odnowy naszych wspólnot chrześcijańskich.

– Są one powołane, by stawały się coraz bardziej misyjne, dążące wszystkie do ewangelizacji, zdecydowane, by dotrzeć do mężczyzn i kobiet na peryferiach egzystencjalnych i geograficznych, gdzie jest więcej pragnienia nadziei i zbawienia. Wspólnot, które nie idą za logiką światową, nie stawiają siebie w centrum, jako najważniejsze na obrazie, lecz jedynie chwałę Boga i dobro ludzi, zwłaszcza maluczkich i ubogich – wskazał Papież.

Święto pierwszego męczennika Szczepana – jak podkreślał Ojciec Święty –  wzywa nas także, abyśmy pamiętali o wszystkich męczennikach dnia wczorajszego i dzisiejszego, do poczucia wspólnoty z nimi oraz domagania się dla nich o łaskę życia i umierania z imieniem Jezusa w sercu i na ustach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl