Papież Franciszek podsumował swoją ostatnią pielgrzymkę do Birmy i Bangladeszu

Ojciec Święty Franciszek podsumował dziś swoją ostatnią pielgrzymkę do Birmy i Bangladeszu. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież wyraził swoją wdzięczność władzom obu krajów i biskupom za gościnę a Birmańczykom i Bengalczykom za okazanie wiary i miłości.

W Birmie Ojciec Święty spotkał się z obecną w tym kraju niewielką wspólnotą Kościoła. „Z radością umocniłem ten żywy i żarliwy Kościół w wierze i wspólnocie” – powiedział papież. Franciszek wspomniał też o swoim spotkaniu z młodzieżą.

– W tych pełnych radości twarzach młodych ludzi widziałem przyszłość Azji: przyszłość, która nie będzie należała do tych, którzy budują broń, ale do tych, którzy sieją braterstwo. Poza wspólnotą katolicką udało mi się spotkać z władzami Birmy, zachęcając ich do wysiłków pokojowych w kraju, wyrażając życzenie, aby wszyscy tworzący to państwo, bez żadnego wyjątku, mogli współpracować w tym procesie we wzajemnym szacunku i poszanowaniu – wskazywał Papież.

Mówiąc o wizycie w Bangladeszu, kraju o tradycji muzułmańskiej, Papież powiedział, że przebiegała ona śladami bł. Pawła VI i św. Jana Pawła II. Była ona kolejnym krokiem na drodze dialogu między chrześcijaństwem a islamem.

Papież pozdrowił także pielgrzymów zgromadzonych w auli Pawła VI na audiencji. W kilku słowach zwrócił się także do Polaków.

Witam polskich pielgrzymów, a szczególnie tych, którzy ofiarowali i zorganizowali transport tej pięknej choinki na Plac św. Piotra. Bardzo dziękuję! W najbliższą niedzielę w Polsce będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Polecam Bogu to dzieło, znak gotowości wspierania wiernych i pasterzy w sąsiednich krajach. Dziękuję Wam również za towarzyszenie mi w modlitwie podczas niedawnej podróży apostolskiej. Z serca Wam błogosławię! Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus! – mówił Ojciec Święty.

Na zakończenie spotkania z wiernymi Ojciec Święty zaapelował o poszanowanie szczególnego statusu Jerozolimy jako miasta świętego trzech religii monoteistycznych.

Apel ma związek z zapowiedzią prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela.

Transmisję audiencji przeprowadziła TV Trwam. Jej fragmentu można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl