fot. PAP/EPA

Prymas Węgier i rząd wyrażają radość z zapowiedzianej wizyty papieża Franciszka

Prymas Węgier, arcybiskup Ostrzyhomia-Budapesztu ks. kard. Peter Erdoe oraz rząd węgierski wyrazili w niedzielę radość z faktu, że papież Franciszek odwiedzi we wrześniu Węgry, gdzie odprawi Mszę św. na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Ks. kard. Peter Erdoe oświadczył, że wspólnota wiernych katolickich oczekuje Papieża w wielką radością i z miłością. Modlimy się, by wraz z poprawą sytuacji epidemicznej „wizyta Ojca Świętego była dla nas znakiem nadziei i nowego początku” – zaznaczył.

Dodał, że osobisty udział Franciszka w Mszy św. zamykającej Kongres ma ogromne znaczenie, gdyż zwykle głowę Kościoła katolickiego reprezentuje na niej legat.

Radość z wizyty Papieża wyraził też w imieniu rządu wicepremier Zsolt Semjen. Podkreślił, że rząd z niecierpliwością oczekuje międzynarodowego spotkania katolików i zapewni wszelką niezbędną pomoc, aby miało ono udany przebieg.

Papież Franciszek ogłosił w niedzielę, że 12 września odprawi w stolicy Węgier, Budapeszcie, Mszę św. na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, a następnie złoży wizytę duszpasterską na Słowacji. Będzie tam do 15 września. Swoją kolejną podróż, drugą w pandemii po wizycie w Iraku w marcu, papież zapowiedział oficjalnie podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Po raz ostatni papież – Jan Paweł II – odwiedził Węgry w 1996 r. Udał się wtedy do Pannonhalma i Gyoer.

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny miał się odbyć w zeszłym roku, ale uniemożliwiła to pandemia koronawirusa.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl