fot. PAP/EPA

Papież Franciszek wyraził radość ze zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej

W trakcie środowej audiencji Ojciec Święty pamiętał o planowanej na niedzielę beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. „Niech Was wspierają Wasi wielcy święci i błogosławieni” – mówił Papież do Polaków.

W trakcie środowej katechezy Ojciec Święty mówił o Chrzcie świętym. To w tym sakramencie – jak pisze święty Paweł w Liście do Rzymian – umieramy z Chrystusem i z Nim zostajemy pogrzebani, abyśmy z Nim mogli żyć.

– Chrzest św. nie jest więc tylko obrzędem zewnętrznym. Ci, którzy go przyjmują, zostają przemienieni w głębi swego bytu i otrzymują nowe życie, właśnie takie, które pozwala im zwracać się do Boga i wzywać Go imieniem „Abba, Ojcze” – powiedział papież Franciszek.

W Chrystusie wszyscy stajemy się nowym stworzeniem. Jesteśmy dziećmi Bożymi.

– Różnice i konflikty, tworzące podziały, nie powinny mieć miejsca wśród wierzących w Chrystusa. Naszym powołaniem jest raczej ukonkretnienie i uwidocznienie wezwania do jedności całego rodzaju ludzkiego – zwrócił uwagę Biskup Rzymu.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił przybyłych pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, wyraził radość ze zbliżającej się beatyfikacji księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

– Niech duchowy testament Prymasa Tysiąclecia: „Wszystko postawiłem na Maryję” i ufność matki Elżbiety Róży pokładana w Krzyżu Chrystusa będą zawsze mocą waszego narodu. O ks. kardynale Wyszyńskim św. Jan Paweł II wypowiedział historyczne słowa: „Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka, gdyby nie było Twojej wiary, niecofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła”. Niech Bóg błogosławi Polskę. Niech was wspierają wasi wielcy święci i błogosławieni – mówił Papież Franciszek.

 

TV Trwam News

drukuj