fot. twitter.com

Papież Franciszek uznał męczeństwo ks. Jana Machy – zamordowanego przez Niemców podczas II wojny światowej

Ojciec Święty zaaprobował dekret o męczeństwie księdza Jana Machy (1914-1942), działacza ruchu oporu zamordowanego przez Niemców w więzieniu w Katowicach. O decyzji Papieża poinformował w piątek Watykan. To ważny krok na drodze do jego beatyfikacji.

Watykańskie biuro prasowe podało, że w czwartek Ojciec Święty przyjął na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Becciu, który przedstawił mu do aprobaty dekrety dotyczące beatyfikacji i kanonizacji.

Papież Franciszek zaaprobował między innymi dekret o męczeństwie księdza Jana Franciszka Machy. W 1942 roku został on ścięty na gilotynie w katowickim więzieniu.

Jego proces beatyfikacyjny trwał w Watykanie od 2014 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl