Papież Franciszek: Celem naszego życia jest niebo, nie dajmy się wciągnąć przez małostkowości życia 

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty Franciszek spotkał się pielgrzymami na modlitwie Anioł Pański. Celem naszego życia jest niebo, nie dajmy się wciągnąć przez małostkowości życia – apelował Papież.

– Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest przypomnieniem dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy borykają się z wątpliwościami i smutkami, i żyją z oczami spuszczonymi na dół. Spójrzmy w górę, niebo jest otwarte; nie budzi strachu, nie jest już odległe, ponieważ na progu nieba czeka na nas Matka. Jest Ona Królową Niebios i naszą matką. Kocha nas, uśmiecha się i troskliwie spieszy nam z pomocą. Jak każda matka chce dla swoich dzieci jak najlepiej i mówi nam: Jesteście cenni w oczach Boga; nie jesteście stworzeni dla małych satysfakcji świata, ale dla wielkich radości nieba – mówił Ojciec Święty. 

Papież apelował do wiernych, aby pozwolili się pociągnąć prawdziwym pięknem.

– Nie dajmy się wciągnąć przez małostkowości życia, lecz wybierzmy wspaniałość nieba – podkreślał.

Papież pozdrowił także pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze. 

– Dzisiaj w Częstochowie w Polsce zgromadziło się wielu pielgrzymów, by uczcić Wniebowziętą Dziewicę i by wspomnieć setną rocznicę przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską i Polską. Przesyłam moje pozdrowienia tym, którzy zebrali się u stóp Czarnej Madonny i zachęcam ich do modlitwy za cały Kościół – powiedział.

Ojciec Święty pobłogosławił różańce wykonane przez siostry karmelitanki z Betlejem. Trafią one do chrześcijan w Syrii. W tym kontekście Papież apelował, abyśmy odmawiali modlitwę różańcową za pokój na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Modlił się także za ofiary deszczów monsunowych w krajach Azji Południowej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj