fot. twitter.com

Papież zachęca wiernych do głębokiego przeżycia tajemnicy Wspólnoty Świętych

Ojciec Św. Franciszek zachęca wiernych do głębokiego przeżycia tajemnicy Wspólnoty Świętych. Papież jak co tydzień w środę spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski.

Biskup Rzymu, zwracając się do naszych rodaków, nawiązał do przypadającej w piątek uroczystości Wszystkich Świętych.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i do wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Jak mówił święty Jan Paweł II, te dni zachęcają nas, byśmy skierowali wzrok ku niebu, które jest celem naszej ziemskiej pielgrzymki. Tam oczekuje nas radosna wspólnota świętych. Tam spotkamy się z naszymi drogimi zmarłymi, za których teraz zanosimy modlitwy. Przeżywajmy tajemnicę świętych zmartwychwstania z nadzieją, która rodzi się ze zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa – powiedział.

W rozważaniach Papież kontynuował cykl katechez poświęconych Dziejom Apostolskim.

Ojciec Święty przypomniał o dotarciu Słowa Bożego na Stary Kontynent. Apelował o otwarte serce oraz śmiałą wiarę zdolną do rozerwania łańcuchów, które nas krępują i ludzi w naszym otoczeniu.

Transmisję ze spotkania Ojca Świętego Franciszka z wiernymi przeprowadziła Telewizja Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj