Otwórzmy się na światło wiary

Ojciec Święty Franciszek wzywa do otwarcia się na światło wiary i wyeliminowania zachowań niezgodnych z życiem chrześcijańskim. Mówił o tym w rozważaniach przed cotygodniową modlitwą Anioł Pański w Watykanie.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii św. Jana, o uzdrowieniu przez Jezusa niewidomego od urodzenia. Zwrócił uwagę, że zdumiony tłum z niedowierzaniem ale uznaniem przyjął uzdrowienie. Tymczasem faryzeusze i uczeni w Piśmie wątpią w czy ten człowiek urodził się niewidomy. „Pogrążają się  w wewnętrznej ślepocie”. Ich zamknięcie na światło staje się agresywne i prowadzi do  wydalenia ze świątyni uzdrowionego człowieka” – dodał. W tym kontekście Ojciec Św. mówił, że wiele osób obecnie dotkniętych jest „wewnętrzną ślepotą”.

– Nasze życie często jest podobne do tego niewidomego, który otwiera się na światło Boga i Jego łaski. Czasami niestety nasza postawa podobna jest do postawy faryzeuszy, którzy są dumni, osądzają innych, a nawet Pana. Dzisiaj jesteśmy zaproszeni, by otwierać się na światło Chrystusa, by przynieść owoce w naszym życiu, by wyeliminować zachowania, które nie są chrześcijańskie. Wszyscy jesteśmy chrześcijanami, ale wszyscy również mamy postawy, które nie zawsze można nazwać chrześcijańskimi – zaznaczył Papież.

Dlatego, jak mówił Ojciec Św. Franciszek, musimy tego żałować, usunąć te zachowania, aby zdecydowanie kroczyć drogą świętości. Ma ona swój początek we chrzcie.

Papież podkreślał, że także i my zostaliśmy w istocie „oświeceni” przez Chrystusa we chrzcie, abyśmy, jak nam przypomina św. Paweł, mogli postępować jak „dzieci światłości”: z pokorą, cierpliwością, miłosierdziem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl