Polskie diecezje oczekują na Iskrę Miłosierdzia

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia wyruszyła z Krakowa do wszystkich diecezji. Przedstawiciele wszystkich polskich diecezji oraz służb publicznych, w tym prezydent Bronisław Komorowski, odebrali lampiony z ogniem pobłogosławionym jeszcze przez Jana Pawła II.

Akcja organizowana przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ma zjednoczyć Polaków przed kanonizacją.

Ks. prof. Jan Machniak,  dyrektor Katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przypomina, że z ideą „Iskry Miłosierdzia” wyszedł papież Polak.

– Kiedy 17 sierpnia 2002 roku, w Krakowie konsekrował bazylikę Bożego Miłosierdzia, podczas swojej ostatniej pielgrzymki – podróży do ojczyzny, Ojciec Święty odwołał się wtedy do s. Faustyny. Otrzymała ona wewnętrzny impuls od Pana Jezusa, polecenie: „Idź do świata całego i mów, że jestem miłością i miłosierdziem”. Jan Paweł II nawiązując do tego wezwania przypomniał, że wszyscy mamy być apostołami Bożego Miłosierdzia, że właśnie z Łagiewnik to orędzie miłosierdzia ma rozchodzić się po całym świecie – zaznaczył ks. Profesor.

Ks. kard Stanisław Dziwisz mówił podczas uroczystości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, że kanonizacja Jana Pawła II zobowiązuje.

Metropolita krakowski zaapelował też do Polaków o więcej solidarności, zgody i życzliwości.

RIRM

drukuj