fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Uczcie się patrzeć na życie z perspektywy Nieba, byście widzieli rzeczy oczami Boga przez pryzmat Ewangelii

Uczcie się patrzeć na życie z wysoka, z perspektywy Nieba, byście widzieli rzeczy oczami Boga przez pryzmat Ewangelii – mówił do Polaków Ojciec Święty Franciszek. W trakcie audiencji generalnej Papież zachęcał wiernych, by przyjrzeli się postaci św. Pawła.

 

Papież Franciszek kontynuował rozważania Dziejów Apostolskich. Katechezę poświęcił św. Pawłowi. To gorliwy ewangelizator, nieustraszony misjonarz oraz cierpiący świadek Zmartwychwstałego Chrystusa – podkreślił Ojciec Święty.

– Św. Paweł uczy nas wytrwałości w próbie i umiejętności odczytywania wszystkiego oczyma wiary. Prośmy dziś Pana, za wstawiennictwem Apostoła, aby ożywił naszą wiarę i pomógł nam być wiernymi aż do końca naszemu powołaniu uczniów i misjonarzy – powiedział Biskup Rzymu.

Ojciec Święty pamiętał o Polakach. Przypomniał, że wczoraj obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej, patronki lotników i podróżujących samolotami.

– Życzę wam wszystkim, byście uczyli się patrzeć na życie z wysoka, z perspektywy nieba, byście widzieli rzeczy oczami Boga przez pryzmat Ewangelii – zaznaczył Papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty udzielił wiernym apostolskiego błogosławieństwa.

 

TV Trwam News

drukuj