Papież Franciszek przybył do Ekwadoru

Papież Franciszek przybył w niedzielę wieczorem polskiego czasu do Ekwadoru, który jest pierwszym etapem jego tygodniowej pielgrzymki do Ameryki Południowej. W jej trakcie odwiedzi także Boliwię i Paragwaj.

Na lotnisku w stolicy Ekwadoru, Quito, papieża powitał prezydent kraju, Rafael Correa.

Przypomina się, że papież Franciszek bardzo dobrze zna Ekwador jeszcze z czasów, gdy był prowincjałem jezuitów w Argentynie. To druga w historii Ekwadoru wizyta papieża. Przed 30 laty był tam Ojciec Święty Jan Paweł II.

W poniedziałek papież Franciszek uda się do miasta Guayaquil. W miejscowym parku Samanes, jednym z największych w całej Ameryce Łacińskiej, odprawi Mszę św. Po powrocie do Quito papież spotka się w Pałacu Prezydenckim z szefem państwa i odwiedzi katedrę.

Na wtorek zapowiedziano spotkanie papieża Franciszka z biskupami Ekwadoru, Mszę św. pod jego przewodnictwem i wizytę na uniwersytecie katolickim, gdzie wygłosi przemówienie.

W środę papież Franciszek odwiedzi dom dla seniorów, prowadzony przez zakonnice, a następnie spotka się z duchowieństwem w narodowym sanktuarium maryjnym „El Quinche”.

PAP/RIRM

drukuj