Sieradz: „Świętowanie w Promieniach Świętości” przed ŚDM 2016

W Sieradzu w Parafii Wszystkich Świętych odbyło się „Świętowanie w Promieniach Świętości”. Spotkanie to jeden z elementów przygotowań do ŚDM, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

Centralnym punktem uroczystości była Eucharystii, której przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

W homilii ksiądz kardynał podkreślał, że każdy jest powołany do świętości i dawania świadectwa swoim życiem. „Świętość można osiągnąć we wszystkich okolicznościach życia” – wskazał ks. kard. Zenon Grocholewski.

– Dzisiaj świat, który często buduje „na piasku” sekularyzmu, konsumizmu, relatywizmu, obojętności, wątpliwości i grzechu, świat, w którym króluje wojna, postawa spychania na margines, wyzysk, dyskryminacja społeczna, nienawiść, potrzebuje świętych. Świat potrzebuje, by święci zostali ukazani w świetle ich twórczej działalności i przenikliwej mądrości. Świat dzisiaj potrzebuje twojej świętości – mówił do wiernych ks. kard. Zenon Grocholewski.

Po Mszy św. zaprezentowano książkę-wywiad z ks. kard. Zenonem Grocholewskim „Ukazywać światu Chrystusa”. Otwarto również wystawę „Papież Franciszek w Ziemi Świętej”. Potem rozpoczął się piknik rodzinny.

Honorowy patronat nad sieradzkim świętowaniem objął ks. bp Wiesław Mering, pasterz diecezji włocławskiej. Patronat medialny objęło Radio Maryja, TV Trwam oraz „Nasz Dziennik”.

RIRM

drukuj