Kard. Dziwisz: przybądźcie licznie i solidarnie włączcie się w ŚDM

Przybądźcie licznie. Zaproście kolegów i koleżanki. Włączcie się solidarnie w Światowe Dni Młodzieży – zaapelował w liście do młodych metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. „Miejsc nie zabraknie dla nikogo” – zapewnił.

W niedzielę w kościołach Archidiecezji Krakowskiej odczytywany jest list pasterski kard. Dziwisza.

Metropolita krakowski napisał, że Światowe Dni Młodzieży, które wkrótce rozpoczną się w Krakowie, domagają się „pełnego zaangażowania każdego ucznia Chrystusa, zarówno ludzi młodych, jak i dorosłych”.

„Kieruję do wszystkich gorący apel, aby w ostatnich dniach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zaangażowali jeszcze bardziej swój czas i siły, swoje talenty i zdolności, swoją wrażliwość serca i gotowość niesienia pomocy innym ludziom” – wezwał metropolita krakowski.

Dodał, że zbliża się niezwykłe wydarzenie, które „stało się wyjątkowe przez ogrom modlitwy, jaką jest otoczone i trud pracy włożonej w jego przygotowanie”. Jak zauważył, coraz więcej osób traktuje sprawę Światowych Dni Młodzieży jako swoją własną i czują się za nie odpowiedzialni, ale są i tacy, którzy do tej pory się nie angażowali.

„Zwracam się do nich, bo ostatnia godzina przygotowań do spotkania z papieżem już nadeszła. Proszę: Idźcie i wy do winnicy. Jest jeszcze wiele do zrobienia w przygotowaniu własnej rodziny i w organizacji pobytu pielgrzymów, nad czym czuwają parafialne komitety” – napisał w liście kardynał.

„Warto wesprzeć młodych, którzy ze względu na trudności finansowe nie zgłosili swojego udziału przez rejestrację, choć tego pragną. Potrzebne jest również tworzenie dobrej atmosfery wokół tego ważnego przeżycia” – podkreślił.

Ludziom młodym kardynał przypomniał, że za parę dni przyjadą do nich rówieśnicy z całego świata, którzy chcą się spotkać z polską młodzieżą, porozmawiać i „wspólnie wyznać, że idą przez życie z Jezusem”.

„Wielu z nich przemierza tysiące kilometrów, aby do nas przybyć. Nie zraża ich odległość, duże koszty podróży, wyjazd w nieznane. Nie rezygnują, choć wielu ich zniechęca, mówiąc, że to niebezpieczne. Ufają Bogu i wiedzą także, że nad bezpieczeństwem wszystkich spotkań czuwają ci, którzy są za to odpowiedzialni” – napisał metropolita krakowski.

„Umocnieni świadectwem waszych rówieśników, a także świadomi ważności tego, co ma się dokonać w ciągu ostatniego tygodnia lipca, przybądźcie licznie. Zaproście kolegów i koleżanki. Włączcie się solidarnie w to wydarzenie. Przyjedźcie wszyscy na spotkanie z papieżem. Niech zapełnią się Krakowskie Błonia, a potem podkrakowskie Brzegi. Miejsc nie zabraknie dla nikogo!” – zapewnił kard. Dziwisz.

Rodziców kard. Dziwisz prosi w liście o duchowe wsparcie ŚDM i o umożliwienie młodym uczestniczenia w tym wydarzeniu, a kapłanów o ukazanie wiernym, że dar spotkania z papieżem Franciszkiem i rzeszą ludzi młodych jest „wielkim wydarzeniem wiary i prawdziwym spotkaniem z Jezusem”. Apeluje też, by kapłani wspierali młodych swoją obecnością w dniach katechez, w spotkaniach na Krakowskich Błoniach, a także w głównym zgromadzeniu na Campus Misericordiae w Brzegach.

Światowe Dni Młodzieży będą odbywały się w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki od 26 do 31 lipca, od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek.

PAP/RIRM

drukuj