V Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba w Łodzi

W Łodzi trwa doroczna, piąta już konwencja stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce. Przybyli oni z całego kraju, by podsumować zakończony rok pracy i posługi oraz podać kierunki działalności na najbliższe lata, w tym zaangażowanie w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas spotkania podjęte zostaną rezolucje w obronie Kościoła oraz dotyczące naprotechnologii.

W dorocznej konwencji uczestniczą delegaci z 76 rad lokalnych, kapelani, przedstawiciele Rady Najwyższej Stanów Zjednoczonych, a także przedstawiciele Rycerzy Kolumba z Ukrainy i Litwy. Pierwszym punktem dwudniowego spotkania, była Msza święta, której przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolitałŁódzki. Hasło przewodnie tegorocznego zjazdu to: „Rodzina żyjąca w pełni”.

 – W pełni, tzn. taka, gdzie jest mąż i żona, ojciec i matka, i dzieci. A wszystko budowane na tym fundamencie, którym jest Chrystus Boży Syn, który po to przyszedł na świat, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, a miał życie wieczne – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

W dzisiejszym świecie ogromnym zagrożeniem dla rodziny staje się ideologia gender. Jak możemy jej przeciwdziałać? Należy troszczyć się o własną świętość i życie w łasce Bożej, dbać o wychowanie w wierze, a także o szczęśliwe życie rodzinne. Tymi zasadami kierują się właśnie Rycerze Kolumba.

– Dziś inaczej postrzegany jest mężczyzna, inaczej postrzegana jest kobieta, inaczej postrzegane jest dziecko i cała rodzina. Chcemy zaznaczyć, że Rycerze Kolumba są wierni nauce Kościoła, promujemy rodzinę żyjącą w pełni a więc taką, w której jest ojciec, jest matka i są dzieci – powiedział Andrzej Anasiak, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Na zakończenie pierwszego dnia konwencji metropolita łódzki powiedział do zebranych:

 – Modlimy się za was o męstwo, o jednoznaczność, o wyraźne odcinanie się od tych postaw, które wyśmiewają Chrystusa i Jego Ewangelię. Modlimy się za wasze rodziny, aby były przykładem, co to znaczy być w tej rodzinie budowanej na Ewangelii – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Eucharystia zakończyła się błogosławieństwem i posłaniem Rycerzy, by szli i w swoim postępowaniu i świadectwem wiary głosili Jezusa współczesnemu światu. Rycerze Kolumba obecni są w Archidiecezji Łódzkiej od 2011 roku. Pierwszym miejscem ich spotkań stała się parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl