Nepal: trzęsienie ziemi o sile 7,5 w skali Richtera

Okolice Katmandu nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,5 w skali Richtera. Na razie nie ma informacji o ofiarach. Wiele budynków w stolicy Nepalu zawaliło się. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy Indii, Delhi, i innych miastach tego kraju.

Epicentrum wstrząsów odnotowano przed południem czasu lokalnego, 80 km na wschód od miasta Pokhara w środkowej części kraju – podały amerykańskie służby geologiczne USGS. Trzęsienie ziemi miało miejsce na głębokości około 11 km.

Zdaniem świadków doszło także do wstrząsów wtórnych. Amerykańscy eksperci szacują, że trzęsienie mogło spowodować duże szkody. Informację potwierdził minister komunikacji Nepalu Minendra Rijal dodając, że trwa akcja ratunkowa w miejscach najbardziej dotkniętych przez kataklizm.

Świadkowie relacjonują, że w wyniku trzęsień w stolicy Nepalu zawaliło się kilka budynków w tym zabytkowe świątynie.

Agencja Associated Press podaje, że mocne wstrząsy były odczuwalne także w Indiach i Pakistanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl