Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do 654, rannych jest ponad 12 tysięcy a 58 osób uważa się za zaginione – poinformowały w sobotę wieczorem czasu lokalnego władze w Quito.

Według najnowszych danych podczas akcji ratunkowej uratowano 113 osób. Ponad 25 tys. poszkodowanych pozostaje w tymczasowych schroniskach.

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi przekroczyła już liczbę osób, które zginęły podczas wstrząsów w Peru w 2007 r. Było to więc najtragiczniejsze trzęsienie ziemi w Ameryce Południowej od wstrząsów w 1999 r. w Kolumbii, w rezultacie których zginęło ponad 1000 osób.

Prezydent Ekwadoru Rafael Correa Delgado oświadczył w środę, że odbudowa kraju po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi sprzed tygodnia pochłonie co najmniej 3 mld dolarów, tj. 13 proc. ekwadorskiego PKB. Zapowiedział wprowadzenie na mocy dekretów prezydenckich całego szeregu rozwiązań, które pozwolą zapewnić fundusze na odbudowę po zniszczeniach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl