fot. pixabay.com

Trzęsienie ziemi w pobliżu Nowej Zelandii

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 zostało zarejestrowane na Oceanie Spokojnym u południowych wybrzeży Nowej Zelandii – poinformował US Geological Survey (USGS).

USGS podał, że trzęsienie miało miejsce o godzinie 02.21 GMT na głębokości 33 km w pobliżu Wysp Auckland, małego i praktycznie niezamieszkanego archipelagu około 450 km od Wyspy Południowej Nowej Zelandii.

Władze Nowej Zelandii nie wydały ostrzeżenia przed tsunami.

Według urzędnika samorządowego w Invercargill, najbliższym mieście do epicentrum, trzęsienie ziemi nie było odczuwalne i nie doszło do uszkodzeń infrastruktury.

Położona na granicy dwóch głównych płyt tektonicznych Nowa Zelandia jest narażona na trzęsienia ziemi. W lutym 2011 r. trzęsienie ziemi o sile 6,3 w Christchurch, drugim co do wielkości mieście kraju na Wyspie Południowej, zabiło 185 osób. Sześć miesięcy po nim było kolejne o sile 7,1, które nie spowodowało ofiar śmiertelnych, ale wywołało znaczne szkody materialne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl