KEP: Zachęcamy do pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku

Z apelem o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Zapowiedział też zorganizowanie Dnia Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – w najbliższą niedzielę, 1 października.

Rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik wskazuje, że pomoc materialną dla poszkodowanych w Meksyku możemy przekazać za pośrednictwem Caritas Polska.

– Można pomóc włączając się w zbiórkę organizowaną przy kościołach, przekazując ofiary na konto Caritas lub wysyłając SMS z hasłem „Meksyk” pod numer 72052, koszt to 2,46 zł. Wszystkich zachęcamy do odpowiedzi na tę trudną sytuację, która jest w Meksyku i do pomocy ofiarom trzęsienia ziemi dlatego, że Kościół jest powszechny. Kościół to nie tylko jeden kraj, ale cały świat. Dlatego, jeśli nasi bracia w Meksyku cierpią, to my również czujemy się zobowiązani, żeby im pomóc. Tak, jak również kiedyś pomagano nam – mówi ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

KEP przypomina, że we wrześniu doszło w Meksyku do potężnych trzęsień ziemi, w których zginęło co najmniej 400 osób, a tysiące zostało rannych, pozbawionych domów i mieszkań oraz środków do życia.

Meksyk leży na obszarze o bardzo dużej aktywności sejsmicznej. Styka się tam pięć płyt tektonicznych.

RIRM

drukuj