Łódź. W sobotę dziękczynienie za posługę ks. abp. Marka Jędraszewskiego w archidiecezji

W sobotę w łódzkiej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za posługę ks. abp. Marka Jędraszewskiego w archidiecezji łódzkiej. Po nabożeństwie odchodzący do Krakowa metropolita pożegna się z łódzkimi wiernymi i duchownymi.

„W duchu wdzięczności za poznawanie i głoszenie Chrystusa pod pasterskim przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, pragniemy zaprosić wszystkich duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich na uroczystą koncelebrowaną Mszę świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w sobotę 21 stycznia 2017 roku o godz. 12.00” – napisano na stronie internetowej łódzkiej archidiecezji.

Tydzień później 28 stycznia br. dotychczasowy metropolita łódzki ks. abp Jędraszewski podczas ingresu do katedry na Wawelu obejmie urząd metropolity krakowskiego.

Łódzka kuria poinformowała również, że bezpośrednio po sobotniej Eucharystii będzie można spotkać się z ks. abp. Jędraszewskim w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Odchodzący metropolita łódzki wskazał, że „złożone przy tej okazji – zamiast kwiatów – ewentualne ofiary, zostaną przeznaczone na budowany w Kaszewicach przez Caritas Dom Seniora +Pomocna Dłoń+”.

Ks. abp Jędraszewski z miejscowymi wiernymi i duchownymi pożegna się po czterech latach sprawowania funkcji metropolity łódzkiego. W grudniu 2016 r. został mianowany przez papieża Franciszka nowym metropolitą krakowskim. Na tym stanowisku zastąpi ks. kard. Stanisława Dziwisza, który po ukończeniu 75 lat przechodzi na emeryturę.

Nowy metropolita krakowski ma 67 lat, od prawie 20 jest biskupem. Od marca 2014 r. pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jest profesorem nauk teologicznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl