fot. flickr.com

Dżichadyści pokazują nagranie z egzekucji w Palmirze

Dżihadyści z organizacji Państwo Islamskie zamieścili w sieci nagranie wideo przedstawiające egzekucję 25 syryjskich żołnierzy. Wojskowi zostali rozstrzelani w amfiteatrze w Palmirze przez młodych chłopców.

Państwo Islamskie to radykalna sunnicka organizacja zbrojna. W czerwcu ubiegłego roku islamiści ogłosili kalifat na zdobytych terenach w Iraku i Syrii.

– Państwo Islamskie funkcjonuje w oparciu o stare zasady koraniczne szariatu. W tej chwili jest ono bardzo mocno zakorzenione jeżeli chodzi o regiony Syrii oraz Iraku. I jest jednym z ośrodków religijno-politycznych gdzie ekstremalny, fundamentalny sunnicki islam rozprzestrzenia się w regionie – mówi dr inż. Jerzy Dereń z Instytutu Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Islamiści podbijają kolejne tereny, stosując niezwykle barbarzyńskie metody jak gwałty, tortury czy rzezie.

Pod koniec maja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało o rozstrzelaniu około 20 żołnierzy w amfiteatrze w syryjskiej Palmirze. Teraz do intenetu trafił film z tej egzekucji. Żołnierzy zabijają strzałem z przyłożenia chłopcy ubrani w stroje przypominające mundury polowe. Część z nich wygląda na bardzo młodych. Kilkudziesięciu mężczyzn oraz kilkoro dzieci przygląda się rozstrzelaniu, siedząc na stopniach amfiteatru.

TV Trwam News/RIRM

drukuj