Papież Franciszek do nuncjuszy: bądźcie ludźmi modlitwy

Przyjmując na audiencji w Sali Klementyńskiej swoich przedstawicieli dyplomatycznych, przybyłych w pielgrzymce Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, Ojciec Święty wygłosił do nich obszerną konferencję na temat ich powołania. Wskazał w niej m. in, że ta służba winna być ofiarna i pokorna. Nuncjusze mają towarzyszyć Kościołowi w krajach, do których zostali posłani, sercem naprawdę pasterskim.

Z tym wiąże się też ich zadanie dobierania kandydatów na biskupów. Papież Franciszek zalecił im troskę o to, by pasterze Kościoła byli przede wszystkim głosicielami Ewangelii. Kończąc, zachęcił nuncjuszy do radości i odwagi, płynących od Chrystusa, który zmartwychwstał.

„Świat ma tyle lęków i je szerzy. Często czyni z nich klucz od odczytywania historii i nierzadko używa ich jako strategii, by budować świat oparty na murach i fosach. Możemy nawet zrozumieć powody lęku, jednak nie możemy go zaakceptować, «albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia» (2 Tm 1,7)” –  powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek zwrócił uwagę na istotę modlitwy, a w szczególności adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Zaczerpnijcie takiego ducha i idźcie. Otwierajcie drzwi, budujcie mosty, nawiązujcie więzi, podtrzymujcie przyjaźnie, promujcie jedność. Bądźcie ludźmi modlitwy: nie zaniedbujcie jej nigdy, przede wszystkim milczącej adoracji, która jest prawdziwym źródłem całego waszego działania. Lęk mieszka zawsze w mroku przeszłości, ale ma pewną słabość: jest tymczasowy. Przyszłość należy do światła! Przyszłość jest nasza, ponieważ należy do Chrystusa!” – zaznaczył Ojciec Święty.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl