Papież Franciszek: Świętowanie Wielkanocy oznacza ponowne uwierzenie, że Bóg nieustannie wkracza w nasze dzieje

Radosny śpiew Alleluja i bicie dzwonów obwieściły światu Zmartwychwstanie Chrystusa. W kościołach sprawowane były wieczorem Liturgie Wigilii Paschalnej podczas której kapłani święcili ogień, paschał i wodę chrzcielną.

W bazylice Św. Piotra w Watykanie uroczystościom przewodniczył Ojciec Św. Franciszek. W homilii powiedział, że pusty grób chce nas zachęcić do wiary i ufności, że Bóg „działa” i że Jego światło może dotrzeć do najbardziej nieoczekiwanych zakątków istnienia.

Papież wskazał, że  Pan powstał z martwych, a wraz z Nim powstaje z martwych nasza twórcza nadzieja, by stawić czoła obecnym problemom, bo wiemy, że nie jesteśmy sami.

Świętowanie Wielkanocy – jak podkreślił Ojciec Święty – oznacza ponowne uwierzenie, że Bóg nieustannie wkracza w nasze dzieje. To także zachęta do odnowienia naszego życia.

Zachęta do przełamania powtarzających się nawyków, do odnowienia naszego życia, naszych decyzji i naszej egzystencji. Jest to zaproszenie kierowane do nas tam, gdzie jesteśmy, w tym co czynimy i czym jesteśmy. Z takim udziałem we władzy jaki mamy. Czy chcemy uczestniczyć w tym głoszeniu życia? Czy też będziemy milczeć w obliczu wydarzeń – akcentował Franciszek.

W trakcie liturgii papież udzielił sakramentów chrztu, pierwszej komunii i bierzmowania ośmiu osobom w wieku od 28 do 52 lat, pochodzącym z Włoch, Peru, Nigru, Albanii i USA.

Transmisję uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM/TV Trwam

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl