fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Najpiękniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest łaska, że nie tylko modlimy się, ale że już zostaliśmy przyjęci do dialogu Jezusa z Ojcem, do komunii Ducha Świętego

Ojciec Święty Franciszek zakończył dziś cykl katechez nt. modlitwy; zachęcał do niej i podkreślał, że jest ona naszą życiową koniecznością. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież wskazał, że najpiękniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest łaska, że nie tylko modlimy się, ale że już zostaliśmy przyjęci do dialogu Jezusa z Ojcem, do komunii Ducha Świętego.

Ojciec Święty wyjaśnił, że Jezus modlił się za nas w godzinie swojej męki i śmierci, a my – szczególnie w trudnych chwilach – powinniśmy o tym pamiętać.

Papież przypomniał także, że w Jezusie jest zbawienie dające nadzieję na ostateczne zwycięstwo życia nad śmiercią. Nasze życie jest dawaniem chwały Bogu – podkreślił.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty zachęcał do modlitwy.

– Pozdrawiam serdecznie Polaków. Apostoł narodów, św. Paweł, zachęca nas – nieustannie się módlcie. Modlitwa jest naszą życiową koniecznością, ponieważ jest oddechem duszy. Wszystko w życiu jest jej owocem. Jaka modlitwa takie życie, stan naszej duszy i nasze czyny. Osobista, zażyła, serdeczna rozmowa z Chrystusem pomaga Wam być zawsze blisko Boga i znajdować odpowiedź na nurtujące Was pytania, na kwestie do rozwiązania i problemy, które Was niepokoją. Z serca Wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Audiencja generalna odbyła się na dziedzińcu Świętego Damazego.

RIRM

drukuj