fot. https://twitter.com/UKSW_Warszawa

Wydawnictwo UKSW wydało książkę o Prymasie Tysiąclecia. To największa praca zbiorowa nt. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Trwamy w przygotowaniu do beatyfikacji księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. To okazja, by zgłębić wiedzę na temat życia i posługi pasterskiej Prymasa Tysiąclecia. Opowiada o tym książka, która została zaprezentowana w siedzibie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

„Kardynał Stefan Wyszyński. Droga życia i posługi pasterskiej” to największa praca zbiorowa, która ukazała się na temat Prymasa Tysiąclecia.

– Tom pokazuje Prymasa Tysiąclecia po 40 latach od śmierci. To duża perspektywa i wtedy coraz wyraźniej widać wielkość postaci zarówno w dziejach Kościoła, państwa, jak i wielu innych wymiarach – mówił dr hab. Grzegorz Łęcicki, medioznawca.

Publikacja, która powstała pod redakcją ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, rektora UKSW, przybliża osobę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Zamysł był taki, żeby napisać o Prymasie Tysiąclecia coś, co dotychczas nie ujrzało pełni światła dziennego. Ukazało się, zostało pogłębionych wiele aspektów w tej monografii i będzie służyło nie tylko naukowcom, ale także i ludziom, którzy chcą poznać Prymasa Tysiąclecia, człowieka niezwykłego, wspaniałego pod każdym względem. Mówi o tym sam przydomek, który nosi Prymas Tysiąclecia. Raz na tysiąc lat ktoś taki się trafia, kto jest wielki i święty – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

Książka składa się z 35 artykułów opartych na źródłach. Wśród nich jest np. tekst o relacjach ks. kard. Wyszyńskiego z papieżami.

– Jest to dzieło interdysplinarne, czyli jest to refleksja nie tylko historyczna, ale również teologiczna, socjologiczna, pedagogiczna i kulturowa. To kompendium wiedzy na temat życia, dzieła, nauczania  Prymasa  Tysiąclecia. Jest też podsumowaniem stanu badań w tych wszystkich dziedzinach na rok 2021 – podsumowała red. Ewa Czaczkowska.

Publikacja została wydana przez wydawnictwo UKSW.

TV Trwam News

drukuj