fot. https://www.muzeumzamoyskich.pl/

11. edycja Akademii Kozłowieckiej

W sobotę ruszyła kolejna edycja Akademii Kozłowieckiej. To cykl spotkań, podczas których podejmowane są rozmowy o błogosławionym księdzu kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Data 11. edycji Akademii Kozłowieckiej nie jest przypadkowa. 4 marca przypadała 77. rocznica prekonizacji ks. dr Stefana Wyszyńskiego na biskupa ordynariusza diecezji lubelskiej.

Akademia Kozłowiecka, organizowana przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, przypomina o nauczaniu Prymasa Tysiąclecia i istocie Katolickiej Nauki Społecznej – zaznaczył ks. dr Krzysztof Stola.

– Mówił o cierpieniach duchowych, które trawiły jego serce, kiedy patrzył na wiele nieprawidłowości życia społecznego, dlatego był tak wrażliwy, tak czuły, tak bardzo pragnął, żeby tym Duchem obdzielać innych, stąd jego Krucjata Miłości – mówił ks. dr Krzysztof Stola.

Sobotnia konferencja poruszyła wiele ważnych tematów. Pojawiło się też przesłanie do prawników.

– Prawo stanowione powinno być zgodne z prawem Bożym, bo trzeba zawsze słuchać bardziej Boga niż ludzi – wskazywał ks. prof. Mirosław Sitarz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

To, że Akademię Kozłowiecką tworzą wyjątkowi ludzie, zauważył dyrektor Instytutu Katolickiej Nauki Społecznej, Kamil Sulej.

– Ludzie tworzą to wydarzenie, a atmosfera, która jest tworzona przez uczestników Akademii Kozłowieckiej, pozwala czuć się w sposób rodzinny, kompetentny i mówić na tematy ważne dla Polski i Kościoła – powiedział Kamil Sulej.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem – zaznaczył dyrektor oddziału okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lublinie, Marcin Sułek.

– Refleksja, że wnętrza pałacowe są dla nas za małe. Obawialiśmy się, że zainteresowanie będzie malało z momentem, kiedy będzie ogłoszony błogosławionym Stefan Wyszyński, a okazuje się, że zainteresowanie jest jeszcze większe – podsumował Marcin Sułek.

11. edycja Akademii Kozłowieckiej odbędzie się 13 maja. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

TV Trwam News

drukuj