Beatyfikacja ks. kard. S. Wyszyńskiego możliwa w tym roku

Oczekujemy na beatyfikację Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Choć dokładny termin – ze względu na sytuację epidemiczną – nie jest jeszcze znany, to istnieje prawdopodobieństwo, że wydarzenie nastąpi w tym roku, który został ustanowiony rokiem Prymasa Tysiąclecia.

Proces beatyfikacyjny ks. kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci. Po 30 latach doczekaliśmy się jego zakończenia. W październiku 2019 roku Ojciec Święty Franciszek zatwierdził dekret dotyczący cudu uzdrowienia za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia. Chodzi o – niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia – uzdrowienie 19-latki, która zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie.

Beatyfikacja Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego miała odbyć się w czerwcu 2020 r., jednak na skutek pandemii jej termin został przesunięty.

Wyrażam nadzieję, graniczącą z pewnością, że w roku Prymasa Stefana Wyszyńskiego nastąpi beatyfikacja patrona Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – to słowa ks. kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, jakie padły podczas corocznego posiedzenia senatu UKSW pod koniec stycznia.

Rok 2021 to – decyzją Sejmu – rok poświęcony właśnie Prymasowi Tysiąclecia.

Beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego to wielki dar – podkreśla Marcin Sułek z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Czasami zastanawiam się, czy tak naprawdę zasłużyliśmy na to. W trudnych czasach taki orędownik jest nam potrzebny. Czekamy na jego beatyfikację – mówi Marcin Sułek.

Ks. kard. Wyszyński nie bez powodu nazywany jest Prymasem Tysiąclecia.

Taki Prymas zdarza się raz na tysiąc lat, więc może dlatego to określenie, a może też dlatego, że całe nauczanie Prymasa Wyszyńskiego jest dorobkiem tysiąca lat Kościoła katolickiego w Polsce – wskazuje Marcin Sułek.

– Stefan Wyszyński to przede wszystkim Prymas Tysiąclecia, kardynał i mąż stanu, ale także człowiek, który wniósł ogromny wkład w krzewienie Katolickiej Nauki Społecznej. Do niej odwoływaliśmy się w dobie przemian społecznych w naszej ojczyźnie. To jest szczególny rys jego osobowości i jego posługi w Kościele – akcentuje ks. bp Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl