Papieski różaniec w ostatni dzień maja

Dziś o godz. 20.00 na Placu św. Piotra papież Franciszek poprowadzi nabożeństwo różańcowe. Wszystkich wiernych do wspólnego odmawiania różańca zaprasza sam Ojciec Święty.

W nabożeństwie różańcowym z papieżem Franciszkiem będzie mógł uczestniczyć każdy. Po nabożeństwie Ojciec Święty wygłosi przemówienie. Będzie to kolejny i równocześnie ostatni wspólny Różaniec papieża z wiernymi w miesiącu maryjnym.

Przypomnijmy, w pierwszą sobotę maja papież Franciszek poprowadził nabożeństwo różańcowe w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore. Papież pragnął w ten sposób zwrócić uwagę na fatimskie nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca. Z kolei 13 maja w Fatimie na prośbę Ojca świętego portugalscy biskupi zawierzyli jego apostolską posługę Matce Bożej. Dokonali tego w tym samym miejscu, w którym Maryja powiedziała do trójki dzieci „Odmawiajcie codziennie Różaniec”.

Inicjatywa papieża Franciszka ma przypomnieć wiernym o niezwykłej sile Różańca a także zachęcić wiernych do regularnego odmawiania tej modlitwy. Modlitwa różańcowa umacnia, formuje a także uprasza potrzebne łaski.

Okazją do integracji wspólnot Żywego Różańca na co dzień działających we wszystkich diecezjach w Polsce będzie po raz pierwszy organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

W sobotę, 1 czerwca członkowie żywego różańca spotkają się przed tronem Królowej Polski, na wspólnej modlitwie różańcowej. Krajowy moderator tego stowarzyszenia, ksiądz Szymon Mucha, podkreśla, że uczestnicy będą duchowo jednoczyć się na modlitwie z Ojcem Świętym. Hasło pielgrzymki to „Żywy Różaniec Maryjną Szkołą Wiary”.

 

RIRM

drukuj