Papież Franciszek o Janie Pawle II: był „wielkim świadkiem Chrystusa” 

W przeddzień 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II papież Franciszek nazwał go „wielkim świadkiem Chrystusa”. Do rocznicy nawiązał zwracając się do wiernych z Polski podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Pozdrawiając polskich pielgrzymów, zgromadzonych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział:

Jutro przypada dziesiąta rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Wspominamy go jako wielkiego świadka Chrystusa cierpiącego, umarłego i zmartwychwstałego i prosimy go, aby wstawiał się za nami, za rodzinami i za Kościołem, by światło Zmartwychwstania rozjaśniało wszelkie mroki naszego życia i napełniało nas radością i pokojem –  mówił papież Franciszek.

O rocznicy śmierci Jana Pawła II papież mówił także na zakończenie audiencji generalnej, zwracając się do poszczególnych grup włoskich pielgrzymów. „Jego wzór i świadectwo są zawsze żywe wśród nas” – podkreślił Franciszek. Następnie zaapelował do ludzi młodych, aby „uczyli się podejmować życie z jego miłością i jego entuzjazmem”. „Drodzy chorzy, nieście z radością krzyż cierpienia tak, jak on nas nauczył” – wzywał.

„A wy, drodzy małżonkowie, stawiajcie zawsze Boga w centrum po to, by wasza historia małżeńska miała więcej miłości i szczęścia” – dodał papież  Franciszek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl