fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. kard. S. Dziwisz: Słowa św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” nabierają nowego znaczenia w obliczu zagrożenia

Słowa świętego Jana Pawła II „Nie lękajcie się” nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy – mówił dzisiaj ks. kard. Stanisław Dziwisz w trakcie Mszy św. w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz zwrócił uwagę na trudny czas, w jakim znalazł się świat. Apelował o podtrzymywanie nadziei, której źródłem jest Bóg.

– Przeżywając trudny czas zagrożenia, jakie niesie ze sobą epidemia dotykająca i biczująca nie tylko nas, ale cały współczesny świat. Kierujemy nasze spojrzenie ku Bogu żywemu, naszemu Stwórcy i Panu. W Nim i tylko w Nim nadzieja nasza – podkreślił ks. kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Jana Pawła II.

Jezus Chrystus poprzez swoje poświęcenie zbawił ludzkość. Dziś szczególnie powinniśmy kierować ku niemu nasze modlitwy.

– W Jego ranach nasze uzdrowienie. On nam również pomaga przez samarytańską posługę lekarzy, pielęgniarek, przez ofiarną służbę zdrowia i przez wszystkich, którzy w tych dniach nie przestają pełnić służby w społeczeństwie. Dziś, w tym miejscu wspieramy ich wszystkich naszą wdzięczną modlitwą – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Duchowny przypomniał przy tej okazji ważne słowa, wypowiedziane przez Papieża Polaka.

– Programowe słowa pontyfikatu św. Papieża: „Nie lękajcie się”, nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy. Sam lęk nam nie pomoże. Pomoże nam nadzieja złożona w Bogu – zaznaczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Bierzmy przykład z Jana Pawła II. On wszystkich szanował, nikogo nie poniżał, z nikim nie walczył, o nikim źle nie mówił – nawoływał osobisty sekretarz świętego Jana Pawła II.

– Gdy 15 lat temu Jan Paweł II oddał ducha Bogu, otaczając jego łoże, płakaliśmy – płakali lekarze, pielęgniarki, siostry, ale równocześnie ze łzami w oczach wyśpiewaliśmy „Ciebie, Boże, chwalimy”. Dziękowaliśmy i nadal dziękujemy Bogu za tego niezłomnego świadka wiary – podkreślił duchowny.

Na koniec homilii ks. kardynał Stanisław Dziwisz wystosował specjalne zawołanie.

– Święty Janie Pawle II, wspieraj nas. Święty Janie Pawle II, módl się za nami. Amen – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 

TV Trwam News

drukuj