Dzień modlitwy za rodziny

Drugi dzień rozpoczętego wczoraj 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu poświęcony jest modlitwie za rodziców. To od zdrowych i trzeźwych małżonków wypełniających przed Bogiem swoją przysięgę są przykładem dla dzieci.

„To rodzice są fundamentem trzeźwości dla najmłodszych” – stwierdził ks. dr Marek Dziewiecki. Podstawą jest wychowanie do wiary.

– Wypełnianie przysięgi małżeńskiej to jest podstawowy sposób wychowania dzieci w abstynencji. Małżonkowie, którzy rzeczywiście z całą radością, czułością, wiernością, miłością odnoszą się do siebie nawzajem i do swoich dzieci, kiedy na co dzień korzystają z pomocy Boga w wychowaniu dzieci i rozwoju swojej wzajemnej miłości, kiedy się razem modlą, kiedy opowiadają o Bogu i o tym, jakiej sztuki życia uczy Bóg są świetnymi wychowawcami życia w trzeźwości. Są świetnymi profilaktykami uzależnień – mówiąc technicznym językiem – i rzeczywiście są fundamentem abstynencji ich dzieci. Takie dzieci są najlepiej chronione – powiedział ks. dr Marek Dziewiecki.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu obchodzony jest od 1968 r., rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. W sierpniu obchodzony jest natomiast Miesiąc Trzeźwości.

Sytuacja w Polsce jest bardzo trudna. Około 1 mln osób jest uzależnionych od alkoholu, od 2,5 do 4 mln Polaków pije ryzykownie i szkodliwie, a 1,5-2 mln dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl