fot. PAPEPA

Ojciec Święty: Boże Narodzenie jest świętem Miłości

Boże Narodzenie jest świętem Miłości wcielonej i narodzonej dla nas w Jezusie Chrystusie. Jest światłem ludzi, które świeci w ciemności, nadając sens ludzkiemu życiu i całej historii – podkreślał Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej Audiencji Generalnej.

Boże Narodzenie, jak mówił papież Franciszek, jest wydarzeniem decydującym, odwiecznym ogniem, który Bóg rozpalił w świecie i nie można go mylić z rzeczami ulotnymi. Ważne, by nie było ono sprowadzane jedynie do święta sentymentalnego, czy konsumpcyjnego, bogatego w prezenty i dobre życzenia, ale ubogiego w wiarę chrześcijańską.

– Boże Narodzenie zachęca nas do zastanowienia się z jednej strony, nad dramatem historii, w której ludzie zranieni grzechem nieustannie poszukują prawdy, miłosierdzia, odkupienia. Z drugiej strony, nad dobrocią Boga, który wyszedł na spotkanie z nami, aby przekazać nam Prawdę, która zbawia, i aby uczynić nas uczestnikami Jego przyjaźni i życia. Otrzymujemy ten dar łaski dzięki prostocie i człowieczeństwu Bożego Narodzenia – powiedział Papież.

Zwracając się do Polaków Ojciec Święty życzył, by święta Bożego Narodzenia były czasem pokoju, radości i nadziei.

– Drodzy bracia i siostry, narodzony w Betlejem Syn Boży niech napełnia pokojem, radością i nadzieją każdego i każdą z was, i wasze rodziny. Chwała Boża i pokój ludzi, w których ma upodobanie, niech zamieszkają w waszych sercach, w waszych domach i w waszej ojczyźnie. Z serca wam błogosławię!  – życzył Ojciec Święty Franciszek.

 

 

TV Trwam News

drukuj