prezydent.pl

Prezydent RP spotkał się z Ojcem Świętym

Prezydent Andrzej Duda udał się z wizytą do Watykanu, gdzie rozmawiał z Ojcem Świętym Franciszkiem i przedstawicielami Stolicy Apostolskiej. Szef państwa polskiego podziękował Papieżowi za opiekę duchową, modlitwę za Polskę i Ukrainę oraz potępienie wojny.

Głównym tematem spotkań była inwazja Rosji na Ukrainę i pomoc uchodźcom. Prezydentowi towarzyszyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Na konferencji prasowej Andrzej Duda powiedział, że przedstawił Papieżowi sytuację związaną z kryzysem uchodźczym i opowiadał, jak Polska pomaga Ukraińcom. Przekazał też Biskupowi Rzymu informacje o przebiegu wojny.

– Mówiłem Ojcu Świętemu o tym, w jaki sposób Polacy działają, w jaki sposób pomagają, że form pomocy jest ogromnie wiele, że serca, które Polacy dają, jest ogromnie dużo, że dzielą się przysłowiowym chlebem, że przyjmują uchodźców do swoich domów, że dzielą się tym, co mają, żeby wspomóc tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Ojciec Święty był bardzo zainteresowany tym, jak my to widzimy, jak my to postrzegamy, jak również sytuacją na Ukrainie. Relacjonowałem Ojcu Świętemu treść moich rozmów z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim – mówił prezydent.

Andrzej Duda zaprosił też papieża Franciszka do Polski.

„Po raz kolejny powiedziałem, że zawsze z otwartymi ramionami czekamy na Ojca Świętego” – stwierdził.

Szef państwa polskiego podczas wizyty w Rzymie będzie też rozmawiał z szefem Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. Z kolei Pierwsza Dama odwiedzi m.in. Szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus i znajdujące się tam chore onkologicznie dzieci z Ukrainy.

RIRM

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl