Prezydent do M. Sadurskiej: Dziękuję za dwa lata służby na wymagającym stanowisku

Prezydent Andrzej Duda podziękował w poniedziałek Małgorzacie Sadurskiej za dwa lata służby „na bardzo wymagającym i trudnym stanowisku” szefowej Kancelarii Prezydenta. To była bardzo sumiennie i bardzo sprawnie wykonana praca – powiedział.

W poniedziałek Małgorzata Sadurska została odwołana ze stanowiska szefowej KPRP. Nową szefową Kancelarii została Halina Szymańska.

„Bardzo serdecznie dziękuje pani minister Małgorzacie Sadurskiej za te dwa lata (pracy). To są (…) pełne dwa lata, mimo, że objęcie urzędu prezydenta przeze mnie nastąpiło 6 sierpnia, to w tym czasie dokładnie dwa lata temu byłem już prezydentem elektem i razem z panią minister już pracowaliśmy – wtedy jeszcze w Pałacu na ul. Foksal” – zauważył Andrzej Duda.

„Więc to są pełne dwa lata służby na tym bardzo wymagającym i trudnym stanowisku. Bardzo serdecznie za to pani minister dziękuję. To była bardzo sumiennie i bardzo sprawnie wykonana praca. Jestem za to ogromnie wdzięczny, jestem ogromnie wdzięczny za ten czas, który pani minister poświeciła, po to żeby to zadanie wykonać jak najlepiej” – podkreślił prezydent.

Jak zaznaczył ogromnie docenia to, że minister Sadurska była zaangażowana w pracę w Kancelarii Prezydenta, ale że jednocześnie reprezentowała go w Sejmie.

Prezydent dziękował też Małgorzacie Sadurskiej za wszystkie wyjazdy, które „wzięła na siebie”.

„Bardzo często oczywiście oznaczało to nieobecność w domu, nieobecność wobec najbliższych, a więc poświęcony czas i energię, w tej pracy trudnej, bo to praca także przed kamerami, praca także wobec mediów, praca często trudna z uwagi na specyfikę, jaką ma polityka” – mówił prezydent Duda.

Życzył Sadurskiej wszystkiego najlepszego i wszelkiego powodzenia.

„Jestem przekonany, że jeszcze niejedno wielkie i ważne zadanie przed panią minister z uwagi na młody wiek” – wskazał prezydent.

Prezydent Andrzej Duda podziękował Halinie Szymańskiej za przyjęcie propozycji kierowania Kancelarią Prezydenta.

„Jestem przekonany, że wykona pani obowiązki jak najlepiej, cieszę się, że przyjęła pani tę nominację” – mówił prezydent podczas uroczystości oficjalnego powołania jej na szefową KPRP.

„Doskonale pani zdaje sobie sprawę z tego, że to funkcja, która jest związana z dużym obciążeniem, to funkcja, która związana jest z dodatkowymi obowiązkami, także tymi o charakterze politycznym” – zauważył w poniedziałek prezydent.

Jak podkreślił Halina Szymańska jest osobą doświadczoną na stanowiskach kierowniczych, w tym m.in. jako wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

„Bardzo serdecznie witam panią w Kancelarii Prezydenta pani minister i bardzo cieszę się, że przyjęła pani tę nominację. Jestem przekonany, że wykona pani te obowiązki jak najlepiej. Dziękuję również najbliższym, że się na to zgodzili, że po raz kolejny zostaje pani porwana z domu” – mówił prezydent.

„To jest nie tylko funkcja, to jest przede wszystkim służba dla Rzeczypospolitej i za gotowość podjęcia tej służby jestem pani minister ogromni wdzięczny” – dodał.

Prezydent podkreślił też, że ministrowie w KPRP Wojciech Kolarski i Paweł Mucha otrzymają dodatkowe obowiązki, w związku ze swoimi nominacjami.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w poniedziałek został pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum dot. projektu nowej konstytucji, a Wojciech Kolarski pełnomocnikiem prezydenta ds. Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

„Panowie ministrowie, którzy nie zmieniają swojego miejsca, ale dostają dodatkowe obowiązki, obowiązki o charakterze nazwijmy to incydentalnym, stąd nie zwiększenie zakresu obowiązków w regulaminie Kancelarii, w naszych wewnętrznych rozporządzeniach, tylko powierzenie tej dodatkowej misji czasowej” – powiedział prezydent.

„Jest to wyraz także z mojej strony swoistego zaufania wobec panów ministrów, wobec tego, jaką jakość pracy także prezentowaliście do tej pory, za co ogromnie dziękuję” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj