Prezydent A. Duda: Trzeba wzmocnić siły Sojuszu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Prezydent Andrzej Duda kończy wizytę w Danii. Dziś przed południem wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Kopenhaskim dotyczące kwestii bezpieczeństwa w kontekście zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że wzmocnienie obecności Sojuszu w Polsce, państwach bałtyckich oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej, które będą tego chciały, to dziś kwestia podstawowa.

– Trzeba wzmocnić i trzeba podjąć decyzje, zdecydowaną i twardą, bo to jest jedyna droga do zapewnienia pokoju. To jest może także i przy okazji pośrednia droga do tego, aby wrócił pokój na Ukrainie. Nagle okaże się, że tuż za granicą jest twardy, nieustępliwy, odważny Sojusz Północnoatlantycki, który nie pozwoli na łamanie prawa międzynarodowego, który nie pozwoli na naruszanie bezpieczeństwa, który nie pozwoli na niszczenie wolnego świata i, który jest na tyle silny, że nie da się go pokonać – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że jako gospodarz szczytu liczy na to, że państwa NATO staną na wysokości zadania.

Wieczorem para prezydencka spotka się z Polakami mieszkającymi w Danii, a prezydent wręczy odznaczenia państwowe. Wczoraj Andrzej Duda  został przyjęty na prywatnej audiencji u królowej Danii Małgorzaty II. Prezydent  otworzył też Polsko-Duńskie Forum Biznesu. Następnie spotkał się z premierem Larsem Lokke Rasmussenem. Tematami rozmów były m.in. szczyt NATO w Warszawie oraz kwestie energetyczne, w tym projekt Baltic Pipe.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl