Ks. prof. J. Machniak o podróży apostolskiej papieża Franciszka na Węgry i Słowację: Ojciec Święty chce przypomnieć że Eucharystia jest centrum życia chrześcijańskiego i siły dla Kościoła

Ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Teologii Duchowości krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego, odniósł się do podróży apostolskiej Ojca Świętego Franciszka na Węgry i Słowację. Duchowny wskazał, że Papież wybrał się do tych krajów z konkretnym przesłaniem.

Ojciec Święty na Węgrzech był kilka godzin. Uczestniczył tam w zakończeniu 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

– Ojciec Święty chce przypomnieć poprzez udział w Kongresie, że Eucharystia stanowi źródło, jest centrum życia chrześcijańskiego i siły dla Kościoła – oznajmił ks. prof. Jan Machniak.

Dlatego jest to bardzo ważna pielgrzymka – podkreślił duchowny.

Słowacja to z kolei niewielki kraj borykający się z różnymi trudnościami związanymi z integracją europejską.

– Ojciec Święty chce przypomnieć Słowakom, że wszyscy chrześcijanie są zobowiązani do dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie, do otwierania się na potrzeby imigrantów – wskazał kierownik Katedry Teologii Duchowości krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego.

Ale przede wszystkim do tego, aby być wiernym nauce Jezusa Chrystusa – wskazał ks. prof. Jan Machniak.

– Wiernym w wymiarze rodziny, małżeństwa. To są najtrudniejsze problemy i Papież będzie przypominał, a jednocześnie umacniał braci w wierze, bo taka jest jednocześnie jego misja, żeby umacniać tych, którzy przeżywają trudności i problemy – podsumował kapłan.

Wizyta Ojca Świętego na Słowacji zakończy się w środę 15 września.

TV Trwam News

drukuj