Papież modlił się o ofiary masakry w Ankarze

Papież Franciszek nazwał „straszliwą masakrą” sobotni zamach podczas pokojowej manifestacji w Ankarze, w którym zginęło 95 osób, a ponad 240 zostało rannych. W czasie niedzielnego spotkania z wiernymi Papież mówił, że ugodzono w bezbronnych ludzi.

Zwracając się w niedzielę do uczestników południowej modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek powiedział: „Wczoraj z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o straszliwej masakrze, jaka miała miejsce w Ankarze w Turcji”.

– To ból z powodu wielu zabitych, ból z powodu rannych, ból, ponieważ zamachowcy ugodzili w osoby bezbronne, które manifestowały na rzecz pokoju. Modląc się za ten drogi kraj proszę Pana, by przyjął dusze zmarłych i pocieszył cierpiących i ich rodziny- dodał Papież.

Według najnowszego bilansu w sobotnim zamachu w pobliżu dworca kolejowego w Ankarze zginęło co najmniej 95 osób a 246 zostało rannych. Do eksplozji doszło przed początkiem pokojowej demonstracji działaczy prokurdyjskich i lewicowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl