fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Bóg zawsze odpowiada, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana

Bóg zawsze odpowiada, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana – powiedział Ojciec Święty Franciszek. W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański Papież zwrócił uwagę na postać Jezusa w kontekście Jego modlitwy.

Biskup Rzymu wskazał, że na rozmowie z Bogiem spędzał On wiele czasu, niekiedy całe noce.

Ojciec Święty zauważył też, że w swoich przypowieściach Chrystus przypominał o potrzebie wytrwałości w rozmowie z Bogiem, zwłaszcza gdy niejednokrotnie mogłoby się wydawać, iż wiele naszych modlitw pozostaje bez echa.

Zachęcam, abyśmy nalegali i nie poddawali się – dodał Papież.

Jezus obiecał dar Ducha Świętego każdemu człowiekowi, który się modli. Możemy być pewni, że Bóg odpowie. Jedyna niepewność wynika z czasów, ale nie wątpimy, że On odpowie. Być może będziemy musieli czekać przez całe życie, ale On odpowie – obiecał nam to. Nie jest jak ojciec, który zamiast ryby daje węża – podkreślił papież Franciszek

Na zakończenie Papież pozdrowił pielgrzymów, w tym pielgrzymów z Polski.

Bracia i Siostry! W nowym, 2019 roku, który rozpoczęliśmy, nie zapominajcie o potędze modlitwy. Powtarzając Bogu swoje sprawy w modlitwie „Ojcze Nasz” bądźcie pewni, że otrzymacie od niego to wszystko, co jest dla was dobre, pożyteczne i niezbędne. Ufając Bożej dobroci zrozumiecie sens zdarzeń i cel waszego życia. Niech w waszej modlitwie nie zabraknie zawierzenia i wytrwałości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! – powiedział Papież.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl