fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik

Kanonizacja czterech sióstr zakonnych

Papież Franciszek, podczas Eucharystii na placu św. Piotra w Watykanie, włączy dziś cztery siostry zakonne do grona świętych. Transmisja o godz. 10 w Radiu Maryja i TV Trwam.

Wyniesione na ołtarze zostaną dwie arabki palestyńskie: s. Maria Bauardi, karmelitanka bosa oraz Maria Alfonsyna Danil Ghattas, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszego Różańca.

Jamil Halil z Palestyny, który gościł w Radiu Maryja powiedział, że kanonizacja dwóch sióstr z Palestyny, jest dla Palestyńczyków ogromną radością.

– To bardzo ważne dla nas i cieszymy się z kanonizacji dwóch sióstr, które żyły w Palestynie. Jest to dla nas oczywiście wielka radość. Przygotowujemy się jak najlepiej do tego wydarzenia oraz chcemy, żeby jak największa liczba osób uczestniczyła w tych uroczystościach kanonizacyjnych w Watykanie. Dla naszego ruchu, pracującego z młodzieżą w Palestynie, to również jest danie światu znaku, że chrześcijanie w Palestynie jeszcze żyją i wyrazem tej żywotności jest właśnie kanonizacja tych dwóch sióstr – powiedział Jamil Halil.   

Świętymi zostaną także włoszka Maria Krystyna Brando, założycielka Zgromadzenia Sióstr Ofiar – Wynagrodzicielek Jezusa Sakramentalnego i Francuska, Joanna Emilia de Villeneuve, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

RIRM

drukuj