fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Życzę Wam, aby letni wypoczynek stał się uprzywilejowanym czasem, by odkryć na nowo obecność wielkich dzieł Boga w Waszym życiu

Ojciec Święty kontynuował dziś cykl katechez dotyczący listu Apostoła Pawła do Galatów. W swojej katechezie Papież zwrócił uwagę na powołanie i przemiany św. Pawła z prześladowcy Kościoła i bluźniercy w Apostoła.

Papież zauważył, że nie ma nic przypadkowego w tym, że Bóg posługuje się grzesznikiem, aby urzeczywistniać swoją wolę. Wskazał, że On tka naszą historię, a jeśli odpowiadamy z ufnością na Jego plan zbawienia, wówczas to dostrzegamy. Papież podkreślił też, że nie wolno nam nigdy zapomnieć czasu i sposobu, w jaki Bóg wkroczył w nasze życie.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Wczoraj obchodziliśmy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jako wierni świadkowie Ewangelii (aż do śmierci) są oni przykładem tego, jak łaska Boża może działać w ludzkim życiu i w dziejach Kościoła. Życzę Wam, aby letni wypoczynek stał się uprzywilejowanym czasem, by odkryć na nowo obecność wielkich dzieł Boga w Waszym życiu. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl