fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Udział we Mszy św. oddziela nas od grzechu

Akcja liturgiczna tak jak zaczęła się od znaku krzyża, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, tak też kończy się w imię Trójcy Świętej – powiedział dziś w Watykanie Ojciec Święty. Papież mówił o obrzędzie zakończenia Mszy świętej. Był to ostatni element cyklu katechez poświęconych Eucharystii.

Papież Franciszek wskazał, iż wraz z zakończeniem Mszy św., rozpoczyna się zaangażowanie świadectwa chrześcijańskiego. Wychodzimy z kościoła, aby „iść w pokoju”, niosąc Boże błogosławieństwo w codzienne działania, do naszych domów, w miejsca pracy, wielbiąc Pana naszym życiem – podkreślił Ojciec Święty.

Papież powiedział także, że udział we Mszy św. oddziela nas od grzechu; odnawia, umacnia i pogłębia więź ze wspólnotą chrześcijańską oraz zobowiązuje nas do miłości braci, zwłaszcza potrzebujących.

Na zakończenie audiencji papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w oktawie Paschy oddajemy chwałę Chrystusowi, który przez swe zmartwychwstanie, otwarł nam bramy wieczności. Wiara w zmartwychwstanie niech będzie dla was źródłem chrześcijańskiej nadziei, braterskiej miłości, prawdziwej radości i pokoju. Niech Pan wam błogosławi – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Transmisję z Watykanu emitowała Telewizja Trwam. Fragmentu audiencji można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM/TV Trwam News

 

 

drukuj