Ostatni dzień wizyty Franciszka w Ameryce Południowej

„W Maryi znajdujemy prawdziwą Matkę, która pomaga nam podtrzymywać żywą wiarę i nadzieję pośród skomplikowanych sytuacji życia” powiedział Ojciec Święty.

W homilii podczas sobotniej Eucharystii przed sanktuarium maryjnym w Caacupé w Paragwaju Papież podkreślił, że możemy utożsamiać się z wieloma sytuacjami z życia Matki Bożej; tymi radosnymi i tymi – po ludzku patrząc – bolesnymi.

„Widzimy jej życie i czujemy się zrozumiani i wysłuchani” – mówił Ojciec Święty.

– Ona jest kobietą wiary. Jest Matką Kościoła. Ona uwierzyła, a jej życie jest świadectwem tego, że Bóg nie zawodzi, nie porzuca swojego ludu, chociaż istnieją chwil lub sytuacje, w których wydaje się, że go nie ma. Ona była pierwszą uczennicą, która towarzyszyła swemu synowi, podtrzymywała nadzieję apostołów w trudnych chwilach. To jest właśnie nasza Matka – tak dobra, tak hojna, tak towarzysząca naszemu życiu. O tym wszystkim wiemy z ewangelii, ale wiemy też, że na tej ziemi jest Ona Matką, która była obok nas w tak wielu trudnych sytuacjach – przypomniał Franciszek.

Dziś ostatni dzień wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Ameryce Południowej.

Ojciec Święty odwiedzi mieszkańców dzielnicy Bañado Norte. Następnie będzie przewodniczył Mszy św. w parku Ñu Guazú. Papież spotka się także z księżmi biskupami Paragwaju oraz młodzieżą na bulwarze Costanera nad rzeką Paragwaj.

W nocy Ojciec Święty odleci do Rzymu.

Poszczególne punkty pielgrzymki Ojca Świętego transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj