Papież Franciszek: Chrzest święty włącza nas w Ciało Chrystusa

Ważnym owocem sakramentu chrztu świętego, jest to, że czyni on nas członkami Ciała Chrystusa i Ludu Bożego – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież kontynuował serię siedmiu katechez o sakramentach, skupiając się na sakramencie chrztu.

„Wiara chrześcijańska rodzi się i żyje w Kościele, a w sakramencie chrztu rodziny i parafie celebrują włączenie nowego członka w Chrystusa i w Jego Ciało, którym jest Kościół” – powiedział papież Franciszek.

Wskazał na nierozerwalny związek między wymiarem mistycznym a wymiarem misyjnym powołania chrześcijańskiego, obydwoma zakorzenionymi we chrzcie. Ojciec Święty podkreślił, że nikt nie zbawia się sam. „Jesteśmy wspólnotą wierzących i we wspólnocie doświadczamy piękna dzielenia się doświadczeniem miłości” – powiedział Papież.

Ojciec Święty wskazał, że na mocy chrztu wszyscy stajemy się uczniami, misjonarzami, powołanymi do niesienia Ewangelii w świat.

Każdy z nas jest ogniwem tego łańcucha, nieustannie krokiem naprzód, jak nawadniająca rzeka. Tak też jest z naszą wiarą, którą powinniśmy przekazywać naszym dzieciom, aby kiedy staną się dorosłymi, mogły ją przekazywać z kolei swoim dzieciom. Takim jest właśnie chrzest, wprowadzający nas do Ludu Bożego, który przekazuje wiarę. To bardzo ważne: kroczący Lud Boży przekazuje wiarę – powiedział papież Franciszek.

Na zakończenie audiencji Papież tradycyjnie też pozdrowił pielgrzymów w tym Polaków.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Bracia i siostry, chrzest święty jest fundamentem naszego życia, najpiękniejszym darem Boga, początkiem nowego życia jako dzieci Bożych. Dziękujmy za nasz chrzest i pamiętajmy, do czego ten sakrament nas zobowiązuje. Niech nasze codzienne życie i relacje z ludźmi będą świadectwem przynależności do Boga, który jest naszym Ojcem. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił Ojciec Święty.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl