Uczmy się przyjmować dary od naszych braci i sióstr

„Dobrze jest uznać łaskę, przez którą Bóg nam błogosławi, a jeszcze bardziej odnaleźć w innych chrześcijanach coś, czego potrzebujemy; coś, co możemy otrzymać jako dar od naszych braci i sióstr” – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież odnosił się do rozpoczętego w niedzielę Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież Franciszek wskazywał, że jest to cenna inicjatywa, która od ponad stu lat angażuje wspólnoty chrześcijańskie.

Ojciec Święty podkreślał, że Chrystus nie jest podzielony, jednak musimy ze smutkiem uczciwie przyznać, że nasze wspólnoty nadal żyją podziałami będącymi zgorszeniem.

W tym kontekście Papież przypomniał słowa św. Pawła, który karcił Koryntian za ich spory, a jednocześnie dziękował Panu za łaskę, jaką otrzymali w Chrystusie Jezusie.

– Dobrze jest uznać łaskę, przez którą Bóg nam błogosławi, a jeszcze bardziej odnaleźć w innych chrześcijanach coś, czego potrzebujemy, coś co możemy otrzymać jako dar od naszych braci i sióstr. Grupa kanadyjska, która przygotowała pomoce tegorocznego Tygodnia Modlitw, nie zaprosiła wspólnot, by pomyślały o tym, co mogę dać swoim bliźnim chrześcijanom, ale zachęciła, żeby się spotkały i zrozumiały, to co wszystkie mogą otrzymywać od czasu do czasu od innych. To wymaga czegoś więcej. To wymaga wiele modlitwy, pokory, refleksji i ciągłej przemiany – mówił  papież Franciszek.

Na zakończenie audiencji Papież tradycyjnie pozdrowił pielgrzymów w tym naszych rodaków.

– Drodzy Bracia i Siostry! Przez łaskę chrztu staliśmy się dziećmi Bożymi i uczniami Jezusa Chrystusa. Jesteśmy powołanymi do świętości i bogacenia się darami Ducha Świętego. Dlatego szczerze cieszmy się z tych darów i módlmy się o jedność chrześcijan. Z serca Wam błogosławię! – powiedział Papież.

Ojciec Święty zapewnił też o modlitwie w intencji sukcesu negocjacji pokojowych ws. Syrii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl