fot. PAP/EPA

Papież pozdrowił uczestników historycznego spotkania w strefie zdemilitaryzowanej przy granicy obu Korei

Papież Franciszek pozdrowił w niedzielę uczestników historycznego spotkania w strefie zdemilitaryzowanej na granicy dwóch państw koreańskich. Zwracając się do wiernych w Watykanie powiedział, że był to „dobry przykład kultury spotkania”.

W ten sposób Franciszek odniósł się do spotkania prezydentów USA Donalda Trumpa i Korei Południowej Mun Dze Ina z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w strefie zdemilitaryzowanej. Trump jako pierwszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych wszedł na terytorium Korei Północnej.

Zwracając się do wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież powiedział: „W ostatnich godzinach byliśmy świadkami w Korei dobrego przykładu kultury spotkania. Pozdrawiam uczestników, modląc się o to, aby ten znaczący gest stanowił dalszy krok na drodze do pokoju, nie tylko na tym Półwyspie (Koreańskim), ale z korzyścią dla całego świata”.

W zeszłym roku Franciszek za pośrednictwem prezydenta Korei Południowej otrzymał od Kim Dzong Una zaproszenie do Korei Północnej.

Po spotkaniu z Kimem amerykański prezydent ogłosił, że USA i Korea Płn. wznowią robocze negocjacje, które rozpoczną pracę w ciągu 2-3 tygodni. Trump zaznaczył, że tempo rokowań nie jest dla niego najważniejsze, lecz zależy mu na „wszechstronnej, dobrej umowie” z KRLD. Zaznaczył jednocześnie, że amerykańskie sankcje przeciw Pjongjangowi pozostaną w mocy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl