fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zaapelował do Władimira Putina, aby zakończył wojnę na Ukrainie

Ojciec Święty Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański zwrócił się bezpośrednio do Władimira Putina, by zatrzymał spiralę przemocy i śmierci. Papież pytał, ile krwi musi jeszcze popłynąć, byśmy zrozumieli, że wojna nigdy nie jest rozwiązaniem.

Ojciec Święty Franciszek wyjaśnił wiernym, że przebieg wojny na Ukrainie stał się tak poważny i wyniszczający, że budzi ogromny niepokój. To dlatego Papież postanowił poświęcić całe rozważania przed modlitwą Anioł Pański okrucieństwu wojny. Zaznaczył, że ta niewyobrażalna rana ludzkości dalej krwawi, zamiast się zabliźnić i coraz bardziej grozi powiększeniem się. Ojciec Święty wyraził głęboki smutek rzekami krwi i łez przelanych w minionych miesiącach. Ubolewał z powodu tysięcy ofiar, zwłaszcza wśród dzieci.

– Pewne działania nigdy nie mogą być usprawiedliwione. Nigdy. Bolesne jest to, że świat uczy się geografii Ukrainy poprzez takie nazwy jak Bucza, Irpień, Mariupol, Izium, Zaporoże i inne miejscowości, które stały się miejscami nieopisanych cierpień i strachu – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty absurdalnym nazwał sytuację, w której ludzkość ponownie staje w obliczu zagrożenia atomowego. Ponowił swój apel o natychmiastowe zawieszenie broni. Pytał, ile krwi musi jeszcze popłynąć, abyśmy zrozumieli, że wojna nigdy nie jest rozwiązaniem, lecz jedynie zniszczeniem.

– Niech ucichnie broń i niech nastąpi poszukiwanie warunków do rozpoczęcia negocjacji, które mogłyby doprowadzić do rozwiązań nie narzuconych siłą, lecz uzgodnionych, sprawiedliwych i stabilnych. Będą one takimi, jeśli będą oparte na poszanowaniu świętej wartości życia ludzkiego, a także suwerenności i integralności terytorialnej każdego kraju oraz praw mniejszości i uzasadnionych obaw – podkreślił Ojciec Święty.

Papież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Władimira Putina.

– Mój apel kieruję przede wszystkim do prezydenta Federacji Rosyjskiej, błagając go o zatrzymanie spirali przemocy i śmierci, także z miłości do jego narodu – podsumował Papież.

Ojciec Święty zwrócił się też do prezydenta Ukrainy, którego poprosił o otwartość na poważne propozycje pokojowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl