fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje rozważania nt. Ośmiu Błogosławieństw

Ojciec Święty Franciszek podczas środowej audiencji generalnej kontynuował rozważania na temat Ośmiu Błogosławieństw. Papież zatrzymał się nad słowami: „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”.

Papież zwrócił uwagę, że w każdym z nas jest pragnienie prawdy, dobra, akceptacji, które wzbudza w sercach Duch Święty. Dzięki Niemu znajdujemy drogę, by iść przez życie pośród trosk i problemów. Ojciec Święty zaznaczył, że powinniśmy to pragnienie chronić i pielęgnować, zwłaszcza w sercach dzieci i młodzieży. Pan Jezus wskazuje, że jeśli to pragnienie będzie w nas, zaprowadzi ono każdego do pomyślnego końca.

Na zakończenie Papież pozdrowił pielgrzymów.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Wielki Post zachęca nas do rozważania Męki Chrystusa i zapatrzenia się w Jego Krzyż. Szczególną okazją ku temu niech będzie dla was udział w rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwach drogi krzyżowej i w Gorzkich Żalach. Niech te duchowe przeżycia pozwolą wam zrozumieć Krzyż, który każdy niesie oraz pomogą w nawróceniu i doświadczeniu Bożego Miłosierdzia. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Papież Franciszek.    

Papież Franciszek wyraził też swą bliskość z zarażonymi koronawirusem i personelem medycznym.

Audiencja Ojca Świętego Franciszka odbyła się bez udziału wiernych, ze względu na epidemię koronawirusa.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl