fot. https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna

PSP: ostatniej doby strażacy interweniowali ponad sześćset razy w związku z burzami

W niedzielę w związku z burzami Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła ponad sześćset interwencji – poinformował dziś PAP rzecznik komendanta głównego PSP, bryg. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał rzecznik komendanta głównego PSP, ostatniej doby w całym kraju strażacy wyjeżdżali do 666 działań w związku ze zjawiskami pogodowymi. Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwie małopolskim (208), mazowieckim (94), świętokrzyskim (92).

Ponadto, w poniedziałek od północy do rana strażacy przeprowadzili 70 interwencji.

„Nikt nie został ranny” – zaznaczył rzecznik komendanta głównego PSP, bryg. Krzysztof Batorski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed burzami z gradem dla województw na południu, wschodzie i w centrum kraju. W tych regionach kraju Instytut prognozował burze, którym miejscami towarzyszyły opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl