fot. PAP/Darek Delmanowicz

Ponad 400 interwencji PSP w związku z opadami śniegu

W środę do godziny 15.00 strażacy w całym kraju odnotowali 402 interwencje w związku z opadami śniegu – poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski, w związku z opadami śniegu najwięcej interwencji strażacy przeprowadzili w województwie małopolskim – 280 oraz podkarpackim – 100.

„Około 6,8 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw prądu, w tym 5 tys. w Małopolsce” – podał strażak.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1382322933377478663?s=20

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej, a także we wschodniej części województwa łódzkiego i na Górnym Śląsku wystąpią opady.

„Opad da od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Więcej będzie go w południowych powiatach województw – od podkarpackiego, przez małopolskie i śląskie. Zostały tam wydane ostrzeżenia drugiego stopnia” – poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1382291400117587971?s=20

Dodał, że alerty, które wydano we wtorek, mówiły o tym, iż w ciągu dwóch dób może spaść do 30 cm śniegu.

„To się zgadza. We wtorek w wielu miejscach spadło powyżej 15 cm, a w górach nawet powyżej 20 cm śniegu” – powiedział synoptyk.

Natomiast w północnych powiatach wspomnianych województw może spaść od 3 do 5 cm śniegu.

Alert o opadach śniegu opublikowało na swoim profilu na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

„Uwaga! IMGW zwiększył obszar, na którym obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu możliwe oblodzenia!” – zaznaczyło RCB.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl