fot. Monika Bilska

PSP: Ostatniej doby doszło do ponad 400 pożarów; zginęły dwie osoby

Ostatniej doby doszło do 417 pożarów, w których zginęły dwie osoby, a 14 kolejnych zostało rannych – poinformował w niedzielę mł. kpt. Tomasz Banaczkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że w ciągu ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do prawie 1,3 tys. interwencji, z czego 417 dotyczyło pożarów, 8747 tzw. miejscowych zagrożeń. 113 alarmów było fałszywych.

Mł. kpt. Tomasz Banaczkowski powiedział PAP, że do najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie w pożarze budynku wielorodzinnego zginęła jedna osoba.

„Także w Bolesławcu na Dolnym Śląsku w pożarze mieszkania w bloku wielorodzinnym zginęła jedna osoba. W działaniach brało udział 7 zastępów PSP i 6 OSP. Łącznie 39 strażaków” – powiedział mł. kpt. Tomasz Banaczkowski.

Natomiast 16 osób zginęło, a 85 zostało rannych w wyniku tzw. miejscowych zagrożeń.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl